„Witamy w Warszawskiej Szkole Filmowej!” – przyznaliśmy swoją Nagrodę na Grand Video Awards
Wczoraj (13.10.22) odbyła się gala rozdania nagród dla najbardziej kreatywnych twórców wideo w Internecie – Grand Video Awards. Oczywiście, nie mogło nas tam zabraknąć! Warszawska Szkoła Filmowa była po raz kolejny partnerem wydarzenia i w ramach Konkursu przyznała swoją Nagrodę.
Warszawska Szkoła Filmowa jest wszędzie tam, gdzie opowiada się historie, śledzi i docenia wspaniałych twórców wideo w sieci. Nie ograniczamy się wyłącznie do twórców „wielkoekranowego” kina. Jesteśmy otwarci na nowe technologie, nowe kanały komunikacji oraz innowacyjne formy opowiadania historii w dowolnym formacie. Kształcą się u nas youtuberzy, tik-tokerzy a nawet twórcy VR. Skupiamy na naszej uczelni kreatywne umysły, które prowadzą narrację swoich opowieści na wielu platformach i w różnorodnych formach.
Prorektor Ewa Maria Szczepanowska z Laureatem Nagrody Warszawskiej Szkoły Filmowej, Kamilem Wójcikiem
Fot. Michał Sierszak / Warszawska Szkoła Filmowa
W ramach prestiżowego Grand Video Awards, już tradycyjnie, nasza placówka także przyznała swoją nagrodę.
Jak powiedział prowadzący galę Damian Michałowski:
„Nagroda specjalna Warszawskiej Szkoły Filmowej, roczny kurs reżysersko–operatorski lub montażowy, do wyboru, to nagroda dla osoby wyjątkowej, u której profesjonalni filmowcy dostrzegli właśnie »to coś«. A co to jest „to coś”, zawsze o to pytam gościnię, która za chwilę pojawi się u nas na scenie, Ewa Maria Szczepanowska, Prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej”.
Fot. Michał Sierszak / Warszawska Szkoła Filmowa
Nasza przedstawicielka dołączyła wkrótce do prowadzącego i ogłosiła publiczności werdykt oraz jego uzasadnienie:
„W Warszawskiej Szkole Filmowej uczymy opowiadać historię. Studenci od samego początku tworzą tzw. dwuminutówki, bo niełatwą sztuką jest opowiedzieć historię właśnie w tak krótkiej formie” – podkreśliła Prorektor – „I to doskonale udało się twórcy, którego w tym roku nagrodzimy. Za ciekawy i kreatywny pomysł realizacyjny, za pozostawienie widzowi miejsca dla wyobraźni i za oryginalną, charakterystyczną kreskę: Kamil Wójcik, »Nocny pociąg bez mięsa«”.
Jak mówiła później w wywiadzie dla magazynu Press Ewa Maria Szczepanowska: „Ta półtoraminutowa forma w kreatywny i skondensowany sposób ukazuje to, co my pokazaliśmy w pierwszej pełnometrażowej produkcji Warszawskiej Szkoły Filmowej pt. »kRaj«, którą mieliście Państwo możliwość zobaczyć na ekranach kin, a także na Netflix. A tu, w jednym animowanym obrazku, beż żadnych dialogów, twórca ukazuje całą tę naszą polską frustrację i polskie wściekłości”.
Podczas wręczania Laureatowi symboliczny, drewniany klaps filmowy z logotypem Uczelni nasza Prorektor zaprosiła go w nasze progi: .„Witamy w Warszawskiej Szkole Filmowej!”.
Fot. Michał Sierszak / Warszawska Szkoła Filmowa