Zapraszamy na Webinar o Szkole Zawodów Filmowych!
Interesuje Cię praca na planie filmowym bądź telewizyjnym?
Pragniesz poznać od kuchni technikę filmową?
Chcesz zdobyć gruntowną wiedzę w oparciu o najnowocześniejsze technologie?
Jeśli tak - Szkoła Zawodów Filmowych jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!
Zapraszamy na bezpłatne webinarium, które odbędzie się 10 czerwca (czwartek) o godz. 14.00, podczas którego dowiecie się więcej o tym wyjątkowym programie edukacyjnym!
Zdobądź praktyczny zawód, który zapewni Ci ciekawą pracę i świetne zarobki! Dołącz do jedynej takiej Szkoły w Polsce kształcącej profesjonalistów pracujących na planach filmowych i telewizyjnych!
Podczas rocznego kursu poprzez praktyczne ćwiczenia w wąskiej specjalizacji zdobędziesz solidną fachową wiedzę. Swoje świeżo nabyte umiejętności będziesz szlifować podczas obowiązkowych praktyk na planach filmów produkowanych przez Warszawską Szkołę Filmową. Przejdziesz także trening interpersonalny, który w pełni przygotuje cię do współpracy z innymi członkami ekip filmowych. Fachu uczą u nas wyłącznie czynni zawodowo praktycy w branży filmowej, w tym wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej.
– Lawinowo rozwijająca się ilość programów audiowizualnych i fakt, że branża multimediów generuje gigantyczne dochody sprawia, że profesjonaliści są rozchwytywani i dyktują za swoją pracę baaaardzo godziwe stawki. – mówi założyciel i Kanclerz WSF – Maciej Ślesicki – Dlatego warto kształcić fachowców, ale nie na zasadzie przypadkowych kursów tylko tak, aby po skończeniu naszej szkoły było wiadomo, że to ludzie warci zatrudnienia.
Poznaj zawody, jakie możesz zdobyć w ramach Szkoły Zawodów Filmowych!
- Operator kamery – „szwenkier" – to osoba wspólpracująca bezpośrednio z reżyserem, realizując wybrane założenia i posługując się wcześniej ustalonym językiem filmu. Odpowiada bezpośrednio za to, co widz zobaczy na ekranie.
- Oświetlacz – odpowiada za ustawienie oświetlenia na planie, zgodnie z zaleceniami operatora i reżysera; w kreatywny sposób wspomaga ich wizję, poprzez swoje umiejętności techniczne i zdolności artystyczne.
- Asystent kamery – odpowiada za wszystkie etapy technicznej pracy z kamerą. Dba o sprzęt i o nagrany materiał.
- Ostrzyciel – wysoce wyspecjalizowany zawód, polegający na zmiennym ustawianiu ostrości na planie filmowym wraz z ruchem aktora lub obiektu, który powinien być ostry według założeń reżysera. Zawód wymagający wielu ćwiczeń, zdolności manualnych i wyobraźni.
- Specjalista grip – osoba, do której zadań należy umieszczanie kamery w odpowiednich miejscach – także tych najbardziej nietypowych, zgodnie z założeniami reżysera i operatora.
- Dyżurny planu – osoba, która odpowiada za większość działań technicznych potrzebnych na planie filmowym.
– Miałem to szczęście, że pracowałem z wieloma genialnymi specjalistami z branży filmowej, którzy byli nie tylko fachowcami, ale także świetnymi ludźmi i tego chcę nauczyć naszych studentów. – Maciej Ślesicki.
Podczas spotkania przedstawimy program studiów, zasady rekrutacji oraz program praktyk, z których korzystają nasi studenci.
POROZMAWIAMY MIĘDZY INNYMI O TYM:
-
Jakie projekty realizują nasi słuchacze?
-
W jakim trybie przebiegała nauka w okresie pandemii?
-
Jak zajęcia w Szkole Zawodów Filmowych pomagają w zdobyciu pracy na planach filmowych?
-
Jakich umiejętności wymaga się od pracowników planów filmowych?
-
Jakie są koszta ich usług? Jakie prawa przysługują im na planie?
-
Jaką formą zaliczenia kończy się Szkoła Zawodów Filmowych?
-
Kim są wykładowcy? Ilu jest praktyków?
-
Czy wąskie specjalizacje umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy?
- Jak wyglądają praktyczne ćwiczenia?
-
Czemu trening interpersonalny konieczny jest do współpracy w ekipie filmowej?
W WEBINARIUM UDZIAŁ WEZMĄ:
- Jacek Januszyk – operator filmowy, reżyser, scenarzysta, producent i wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej;
- Andrzej Wolf – operator filmowy i telewizyjny, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Serdecznie zapraszamy na webinar z cyklu Drzwi Otwartych Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Wahasz się, który kierunek wybrać? Ile wynosi czesne? Jakie dokumenty musisz przygotować na egzamin rekrutacyjny? Jesteś w dobrym miejscu.