Wywiad z Michałem Górczyńskim – wykładowcą kierunku Kreacja Dźwięku
Studenci kierunku Kreacja Dźwięku podczas zajęć online przygotowywali się do spotkania na żywo z... Fioletowym Johnem. Już wkrótce zaprezentujemy wideoklip do improwizowanego utworu pod tytułem. "Fioletowy John", który jest ilustracją do ruchów prowadzącego zajęcia "Muzyka do obrazu".
Fioletowy John – kim jest ten tajemniczy jegomość? To ulubiona maskotka 4-letniej Neli, córeczki naszego wykładowcy – klarnecisty i kompozytora – Michała Górczyńskiego. Pluszak stał się inspiracją do stworzenia improwizowanego utworu pt.: "Fioletowy John". Sami będziecie mogli wkrótce zobaczyć i usłyszeć jak niewiele potrzeba, by razem koncertować!
– Pracując nad tym razem, budujemy tę naszą wspólną poezję i właściwie to jest istotą tych zajęć, żeby doprowadzić do takiej formuły, w której również publiczność będzie mogła się z nami spotkać – mówi Michał Górczyński.
To spotkanie już niebawem, tymczasem zapraszamy do obejrzenia wywiadu z panem Michałem, w którym opowie Wam, jak nietypowo wygląda nauka na kierunku Kreacja Dźwięku.
Rekrutacja jest nadal w toku, ale radzimy się pospieszyć – zostały już ostatnie miejsca!
Realizacja wywiadu: Michał Sierszak / Warszawska Szkoła Filmowa
Michał Górczyński – Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Kompozytor, klarnecista, interpretator muzyki współczesnej i improwizowanej. Autor muzyki do około 40. spektakli teatralnych takich reżyserów jak Michał Walczak, Ewelina Pietrowiak, Agnieszka Glińska, Kuba Kowalski, Radosław Stępień, Robert Drobniuch, Jacek Malinowski) Autor muzyki filmowej, współpracował z takimi reżyserami jak Leszek Gałysz, Anna Gawlita, Grzegorz Koncewicz. Uczestnik sesji nagraniowych dla takich kompozytorów jak Ben Frost, Michał Lorenc, Jan Duszyński, Mikołaj Trzaska, Jan Komar, Krzesimir Dębski. Nagrał około 40 płyt z muzyką autorską i współautorską. Członek zespołów Kwartludium (muzyka współczesna), Bastarda Trio (autorskie interpretacje muzyki dawnej), William's Things (poezja angielska i amerykańska), Malerai (muzyka do języków świata), Profesjonalizm i Polonezy (jazzowe projekty Marcina Maseckiego. Występował jako solista i kameralista z takimi zespołami jak Kwartet Śląski, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Warszawska, De Ereprijs, Filharmonia Podlaska. Jako wykonawca muzyki improwizowanej współpracował z takimi muzykami jak Kazuhisa Uchihashi, Dror Failer, John Edwards, John Butcher, Ken Vandermark.