Podczas finałowej Gali stacjonarnej części Script Fiesty 10 wręczono nagrody Konkursu na Koncepcję Serialu oraz Konkursu na Najlepszy Scenariusz Polskiego Filmu Fabularnego!
KONKURS NA NAJLEPSZY SCENARIUSZ POLSKIEGO FILMU FABULARNEGO
"Żeby nie było śladów" wygrywa w konkursie na Najlepszy scenariusz polskiego filmu fabularnego! Gratulujemy scenarzystce - Kai Krawczyk-Wnuk, która otrzymała właśnie nagrodę w wysokości 50 000 złotych!
Foto: Michał Sierszak / Warszawska Szkoła Filmowa
„Nie mam wielkiego doświadczenia w otrzymywaniu nagród, ale bardzo się cieszę, że mogę ją dostać właśnie tutaj, od scenarzystów, na festiwalu scenarzystów” – dziękowała ze sceny wzruszona zwyciężczyni, i zapewniła, że nagrodę przeznaczy na pisanie kolejnego projektu.
Przypomnimy tylko, że Kapituła Konkursu w składzie: Agnieszka Holland, Ilona Łepkowska, Janusz Majewski, Maciej Ślesicki, Sylwia Chutnik, Piotr Dzięcioł, Tomasz Kolankiewicz, w drugim etapie konkursu wybrała trzy filmu:
- "Żeby nie było śladów”, scen. Kaja Krawczyk-Wnuk
- „Śniegu już nigdy nie będzie”, scen. Małgorzata Szumowska, Michał Englert
- "Magnezja”, scen. Maciej Bochniak, Mateusz Kościukiewicz)
„Scenarzysta to najważniejsza osoba w procesie powstawania filmu. Bez dobrego scenariusza dobrego filmu nie ma – i dlatego postanowiliśmy przyznawać tę nagrodę” – mówił podczas gali rozstrzygnięcia Dyrektor Script Fiesty i Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej, Maciej Ślesicki – „To nagroda bez precedensu w polskiej branży filmowej”. Zwycięzcę konkursu wybrali uczestnicy festiwalu w toku internetowego głosowania.
KONKURS NA KONCEPCJĘ SERIALU TELEWIZYJNEGO LUB INTERNETOWEGO
W Konkursie na koncepcję serialu telewizyjnego lub internetowego nagrody przyznało także Jury w składzie: Agnieszka Kruk, Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz oraz Maciej Ślesicki.
„Projekty, które wybraliśmy, mają szansę na to, żeby pewnego dnia znaleźć się na ekranach” – zapewnił Maciej Ślesicki podczas ceremonii rozstrzygnięcia konkursu.
Grand Prix i 20.000 złotych za scenariusz pt. "Replika" otrzymuje Dominik Zemła! Dodatkową nagrodą będzie zaproszenie do rozwijania serialu w TVN-ie czyli umowa z autorem na dewelopment i tym samym szansa na realizację serialu dla Playera.
„Byliśmy jednogłośni” – zdradziła Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz. – „Ten tekst jest bardzo uniwersalny, pełen czułości, dojrzały. Na co dzień czytam mnóstwo tekstów, ale ten wyjątkowo mnie poruszył”. Pochwał w kierunku młodego laureata nie szczędził również Dyrektor festiwalu: „Ten projekt jest bardzo komercyjny, a jednocześnie zawiera w sobie psychologiczną głębię. Byliśmy zaskoczeni, że taki młody człowiek jest w stanie równie trafnie zdiagnozować współczesny świat i jego problemy”.
Wyróżnienie za scenariusz pt. "Mówiąc mimochodem" otrzymują Magdalena i Natalia Wichrowskie. Wyróżnienie to nie tylko dyplom i prezenty, ale także voucher na udział w 1,5 rocznym Studium Scenariuszowym Warszawskiej Szkoły Filmowej
Wyróżnienie za scenariusz pt. "Regresja" otrzymuje Przemysław Pełka. Wyróżnienie to nie tylko dyplom i prezenty, ale także voucher na udział w 1,5 rocznym Studium Scenariuszowym Warszawskiej Szkoły Filmowej
Wyróżnienie za scenariusz pt. "Czas do łóżka" otrzymuje Bartosz Gryś. Wyróżnienie to nie tylko dyplom i prezenty, ale także voucher na kurs online Narracja 2.0 od StoryLab Pro.
Foto: Michał Sierszak / Warszawska Szkoła Filmowa
Gratulujemy Nagrodzonym!
Nagrody Audioteki w Konkursie na koncepcję serialu telewizyjnego lub internetowego właśnie zostały wręczone! W imieniu Partnera naszego Festiwalu przekazał je Arkadiusz Seidler (CEO Audioteka S.A.). Poznajcie Nagrodzonych!
I Nagroda Audioteki i 10 tysięcy złotych dla projektu "Generalicja" autorstwa Andrzeja Wiśniewskiego
II Nagroda Audioteki i 5 tysięcy złotych dla projektu "Święta Wincenta" autorstwa Macieja Michalczyka i Pauliny Król-Krawczyk
II Nagroda Audioteki i 5 tysięcy złotych dla projektu "Czas do łóżka" autorstwa Bartosza Grysia
Foto: Michał Sierszak / Warszawska Szkoła Filmowa
Serdeczne gratulacje!
Tegoroczna 10. edycja Script Fiesty odbędzie się stacjonarnie w dniach 31.03 – 03.04.2022 r. w Kinie Elektronik w Warszawie oraz online od 04.04. do 17.04.2022 r. na platformie Think Film. Wstęp jest bezpłatny.
Organizatorem festiwalu jest Warszawska Szkoła Filmowa. Wydarzenie jest finansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Partnerami wydarzenia są: Gildia Scenarzystów Polskich, Audioteka, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych - Sekcja Młodych, Biblioteka Scenariuszy Filmowych, Atelier Scenariuszowe, Mazovia Warsaw Film Commission, Crew United Polska, Match&Spark oraz Festiwal Kamera Akcja.