Premiery pełnometrażowych filmów naszych absolwentów
Nasi Absolwenci szybko znajdują swoje miejsce w branży, a ich pełnometrażowe produkcje trafiają także na duże ekrany. Już w najbliższy weekend będziecie mogli zobaczyć dwie z nich w Kinie Elektronik. W sobotę (25 czerwca) o 18:00 zapraszamy na "Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę", a w niedzielę (26 czerwca) o 18:30 zobaczycie "Samca Alfa". Po seansach odbędą się panele Q&A z twórcami, które poprowadzi Kaja Klimek.
Tak się składa, że oba filmy wchodzą do kin w tym samym tygodniu!
DZIEŃ, W KTÓRYM ZNALAZŁEM W ŚMIECIACH DZIEWCZYNĘ
↓ DOPISZ SIĘ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU! ↓
Pierwszy z nich – "Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę" – to sprawka kreatywnego duetu – Michała Krzywickiego – reżysera, scenarzysty i aktora – oraz Dagmary Brodziak – aktorki, współautorki scenariusza i producentki kreatywnej. Zdjęcia wykonał nasz kolejny absolwent, Łukasz Suchocki, a drugim reżyserem na planie był Filip Hillesland, także absolwent, a obecnie wykładowca WSF.
Film ten to mocne kino z gatunku sci-fi, którego akcja rozgrywa się w rządzonej przez totalitarny reżim Polsce.
O FILMIE: W niedalekiej przyszłości zobojętniały aktywista ogłasza, że o północy w Sylwestra popełni samobójstwo w proteście przeciwko panującemu na nowo w Polsce niewolnictwu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy znajduje w śmieciach porzuconą niewolnicę i postanawia jej pomóc odzyskać wolność.
Fotosy: Beata Bieńkowska
Tytuł brał udział w konkursach takich prestiżowych festiwali jak choćby FPFF w Gdyni, Warsaw Film Festival, czy brytyjskiego Raindance. Niedawno można go było zobaczyć w Koszalinie na Festiwalu MŁODZI I FILM. "Dzień..." jest ponadto laureatem Nagrody dla Najlepszego Filmu na rzymskim Fanta Festival.
Dodajmy, że nie jest to pierwsza pełnometrażowa produkcja Michała, Dagmary i Łukasza. Kilka lat temu zadebiutowali filmem "Diversion End".
"Jako absolwenci Warszawskiej Szkoły Filmowej chcieliśmy serdecznie zaprosić uczniów, studentów oraz słuchaczy uczelni na pokaz specjalny naszego nowego filmu »Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę«" – mówią Michał i Dagmara. – "Z wielką nostalgią wracamy do miejsca, w którym nasza pasja do filmu stała się sposobem na życie i w którym poznaliśmy znakomitych twórców, z którymi pracujemy niezmiennie od lat. Zapraszamy wszystkich, którzy zechcą po filmie podyskutować na jego temat."
Jak wyglądała praca na planie? Jak przebiegała droga twórców do wprowadzenia filmu na ekrany? Możecie sami zapytać Michała i Dagmarę po seansie!
SAMIEC ALFA
↓ DOPISZ SIĘ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU! ↓
Kolejna produkcja, którą Wam pokażemy – "Samiec Alfa" – to czarna komedia rozprawiająca się z kultem toksycznej męskości. Za jej reżyserię i scenariusz odpowiadaj rodzeństwo: Katia i Igor Priwieziencewowie. Zarówno oni, jak i montażysta Jakub Nowak, koproducent Jakub Pietrzyński oraz odtwórca głównej roli Adam Bobik, są absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej.
"Samiec Alfa" nie tylko spowoduje salwy śmiechu, ale zmusza także do refleksji na temat kondycji współczesnego społeczeństwa.
O FILMIE: Pięciu mężczyzn spotyka się na kursie samorozwoju, prowadzonym przez charyzmatycznego coacha, który obiecuje, że naprawi ich relacje z partnerkami. Kontrowersyjne metody samozwańczego specjalisty stawiają ich życie na głowie, co prowadzi do serii zabawnych, niekiedy mrożących krew w żyłach konsekwencji.
Fotosy: Małgorzata Stasiewicz, Konrad Bednarski
Film miał światową premierę na festiwalu klasy A – 52' International Film Festival of India na Goa w konkursie międzynarodowym. Zdobył główną nagrodę na 14'JIFF. Był w konkursie międzynarodowym na Fantaspoa – największym festiwalu gatunkowym Ameryki Południowej. Jest wymieniany w top10 tegorocznej edycji prestiżowego Cinequest w San Jose. Trafił również na Neisse Film Festival, w lipcu będzie na Social World Festival we Włoszech. Do kin wchodzi równolegle w Norwegii, Belgii, Holandii, Luksemburgu.
"Samiec Alfa to niezapomniany komediowy klejnot, do którego widzowie będą wracać raz za razem. Żartobliwe ataki na kwestie kulturowe są wykonane w taki sposób, aby nie izolować nikogo poza tymi, z których się naśmiewa, a komizm jest bezlitosny i inteligentny." – czytamy w recenzji zamieszczonej na łamach "Grimoire of Horror".
Na Wasze pytania na temat filmu podczas panelu Q&A opowie duet reżysersko-scenariuszowy: Katia i Igor Priwieziencewowie oraz aktor, Adam Bobik.
Naszym absolwentom życzymy udanych premier i wysokiej frekwencji w kinach, a Was zapraszamy na seanse ich filmów do Elektronika!