Aktorstwo Nowych Mediów
AKTORSTWO NOWYCH MEDIÓW
studia realizowane w trybie dziennym
POZNAJ KIERUNEK STUDIÓW
Studia prowadzone są w trybie dziennym. Opiekunami artystycznymi kierunku są mgr Bogusław Linda i mgr Magdalena Kizinkiewicz. Absolwenci, po realizacji filmu/spektaklu dyplomowego oraz zdaniu wszystkich egzaminów i zaliczeń przewidzianych w planie studiów, otrzymują dyplom licencjata.
Studenci kierunku aktorskiego przechodzą pełny cykl kształcenia oparty o materiał klasyczny, dramaty i komedie oraz współczesne scenariusze filmowe i telewizyjne. W programie nauczania znajdują się między innymi zajęcia z ruchu scenicznego, wiersza, prozy, piosenki, dykcji i impostacji głosu.
Studenci uzyskają unikalne kompetencje aktorskie w zakresie szermierki historycznej, jazdy konnej, tańca kostiumowego, pantomimy, podstaw sztuki kaskaderskiej oraz pracy na planie filmowym. Uzyskają wiedzę na temat specyfiki środków wyrazu towarzyszących zarówno tradycyjnym jak i najnowszym formom wypowiedzi artystycznej. Nabędą umiejętności dotyczące kreacji i prezentacji własnego wizerunku, budowania relacji środowiskowych oraz zawodowych.
Tok nauki obejmuje zajęcia praktyczne, gdzie oprócz klasycznych ćwiczeń aktorskich przewidziano zajęcia o charakterze warsztatowym, odbywające się w warunkach planu filmowego.
W odróżnieniu od państwowych szkół teatralnych, studenci od samego początku uczą się pracy z kamerą oraz współpracy z reżyserem i operatorem filmowym, a także elementów technicznych koniecznych do pracy w filmie i telewizji - kierunków montażowych, chodzenia "po świetle".
Aktorstwo Nowych Mediów to także nauka nowych technologii wykorzystywanych w filmie, animacji, grach komputerowych, czy rzeczywistości wirtualnej. Studenci biorą udział m.in. w warsztatach z użyciem technologii mocap.
PRZEDMIOTY WARSZTATOWE W CAŁYM CYKLU STUDIÓW
Podstawowa technika aktorska Monolog aktorski wg Meisnera Wiersz Proza Piosenka Sceny z filmu i dramatu współczesnego
|
Sceny z dramatu klasycznego Film współczesny Technika mowy Kultura słowa Ruch sceniczny Podstawy kaskaderki Przygotowanie profesjonalne aktora
|
Ważnym elementem edukacji są również zajęcia plenerowe na obozie konno-szermierczym, podczas którego studenci uczą się jeździć konno i poznają podstawy władania białą bronią.
OBÓZ KONNO-SZERMIERCZY
Obóz konno-szermierczy odbywa się w Stadninie Koni Huculskich "GŁADYSZÓW przy Ośrodku Rekreacyjno- Wypoczynkowym REGIETÓW w Beskidzie Niskim. Na obozie prowadzone są zajęcia z szermierki i jazdy konnej, w tym zajęcia dotyczące nauki czyszczenia i siodłania koni, zajęcia z jazdy konnej w terenie oraz pokazy kucia koni i prezentacja różnych stylów jazdy konnej. Zajęcia praktyczne uzupełniają krótkie cykle wykładów, pokazów filmów i fotografii. Obóz kończy się zaliczeniem z jazdy konnej i szermierki. Na zakończenie organizowany jest całodniowy rajd konny.
Opiekę nad obozem sprawują Bogusław Linda, Tomasz Biernawski, Bogdan Czarnik.
REKRUTACJA
Etap 1: Rejestracja online – wymagane dokumenty aplikacyjne (WYŁĄCZNIE FORMAT PDF):
Etap 2:
Rozmowa ma na celu ocenę zadań aktorsko-wokalnych przygotowanych przez kandydata: 1. Wykonanie fragmentu prozy - monologu. 2. Wykonanie piosenki a capella. 3. Prezentacja wybranego fragmentu "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza (od 25 do 30 wersów). 4. Wykonanie zadanego przez komisję elementarnego zadania aktorskiego.
Wszystkie cztery elementy są obowiązkowe Przykładowe monologi dla kandydatów na kierunek aktorski można znaleźć w utworach takich jak, np.: Sylwia Plath "Szklany klosz", Erica Jong "Nauka latania", Jacek Bocheński "Tabu",Fiodor Dostojewski "Bracia Karamazow", Fiodor Dostojewski "Zbrodnia i Kara", Witold Gombrowicz "Dzienniki". Monolog powinien zawierać wyraźną zmianę nastroju. Wyniki ogłaszane są w poniedziałek po rozmowach kwalifikacyjnych. |
Etap 3: Podpisanie dokumentów w Biurze Rekrutacji
Zarządzenie Kanclerza - wysokość opłat - kierunki studiów - 2024-2025
- Opłata rekrutacyjna – 150 PLN
Opłaty za studia w trybie dziennym: - Wpisowe – 2 900 PLN - Opłata za legitymację – 22 PLN - Obowiązkowa składka na ubezpieczenie NNW – 42 PLN – płatna corocznie, razem z ratą czesnego za m-c październik
Czesne dla płatności w formie jednorazowej opłaty rocznej: 17 420 PLN
Terminy płatności: - Wpisowe: termin płatności upływa 7-go dnia od podpisania umowy o kształcenie - Czesne w rozrachunku miesięcznym: termin płatności upływa 5-go dnia każdego miesiąca
Opłatę rekrutacyjną proszę przelać na konto: Warszawska Szkoła Filmowa ul. Gen Zajączka 7, 01-518 Warszawa Bank Pekao SA 95 1240 1040 1111 0010 5829 1000
|