Aplikacje do 9 września!
Aktorstwo Nowych Mediów, Realizacja obrazu filmowego, Reżyseria - na te kierunki przedłużamy składanie dokumentów do 9 września. Zastanawiasz się nad wyborem studiów? Nie czekaj i dowiedz się więcej:
Studenci kierunku aktorskiego przechodzą pełny cykl kształcenia oparty o materiał klasyczny, dramaty i komedie oraz współczesne scenariusze filmowe i telewizyjne. W programie nauczania znajdują się między innymi zajęcia z ruchu scenicznego, wiersza, prozy, piosenki, dykcji i impostacji głosu.
Studenci uzyskają unikalne kompetencje aktorskie w zakresie szermierki historycznej, jazdy konnej, tańca kostiumowego, pantomimy, podstaw sztuki kaskaderskiej oraz pracy na planie filmowym. Uzyskają wiedzę na temat specyfiki środków wyrazu towarzyszących zarówno tradycyjnym jak i najnowszym formom wypowiedzi artystycznej. Nabędą umiejętności dotyczące kreacji i prezentacji własnego wizerunku, budowania relacji środowiskowych oraz zawodowych.
W odróżnieniu od państwowych szkół teatralnych, studenci od samego początku uczą się pracy z kamerą oraz współpracy z reżyserem i operatorem filmowym, a także elementów technicznych koniecznych do pracy w filmie i telewizji - kierunków montażowych, chodzenia "po świetle".
Więcej informacji TUTAJ!
Studia operatorskie trwają trzy lata i przygotowują do pracy w zawodzie operatora kamery, autora zdjęć, ale także np. specjalisty ds. post-produkcyjnej obróbki obrazu (np.: korekcji barwnej cyfrowego obrazu filmowego). Podczas zajęć warsztatowych studenci poznają podstawy sztuki operatorskiej, obsługi sprzętu kamerowego, post-produkcyjnej obróbki obrazu oraz kreacji efektów komputerowych.
Tok studiów przewiduje zajęcia prowadzone w warunkach planu filmowego oraz w studio cyfrowej obróbki obrazu. W ramach programu nauczania studenci realizują ćwiczenia i etiudy filmowe. Na zakończenie każdego roku nauki studenci realizują filmy roczne.
Więcej informacji TUTAJ!
Studia reżyserskie trwają trzy lata i przygotowują do pracy w zawodzie reżysera filmowego. Zajęcia m.in. z historii sztuki, filmu współczesnego, języka filmowego, analizy technicznej filmu, inscenizacji, scenariopisarstwa, estetyki w filmie, historii powszechnej kina, sztuki nowoczesnej i współczesnej, psychologii mediów poszerzają horyzonty, uczą krytycznego spojrzenia na film, pomagają zrozumieć zasady obowiązujące w świecie produkcji filmowej i poznać rynek filmowy w Polsce i na świecie.
Obok zajęć z teorii, studenci uczestniczą przede wszystkim w licznych zajęciach praktycznych, uczą się pracy z kamerą, poznają tajniki dźwięku na planie filmowym, mają zajęcia z montażu, a także szeroko rozumianej postprodukcji, uczą się zasad pracy z aktorami i pozostałymi członkami ekipy.
Szkoła dysponuje doskonałym stale modernizowanym sprzętem i zapleczem dydaktycznym - wszystkimi narzędziami niezbędnymi do wyprodukowania przez studenta samodzielnego dzieła filmowego pod okiem świetnych wykładowców, którzy są opiekunami artystycznymi wszystkich projektów powstających w szkole.
Więcej informacji TUTAJ!